Turvas  kujuneb soodes ja tekib surnud taimeosakestest. Sealjuures taimeosakesed ei lagune vees  täielikult, kuna on hapnikuvaeguses. Turvas moodustub peamiselt turbasamblast (Sphagnum), aga samuti kõigi teiste rabataimede jäänustest. Sood ja eelkõige kõrgsood, on peamised turbaallikad. Enamasti tekib turvas aladele, kus kliima on niiske ja temperatuur jahe. Tuba veesisaldus on ca 90% ja ta on happeline. 

Tänu antibakteriaalsetele ja tervendavatele omadustele leiab turvas kasutamist ka keha ja nahahooldustoodetes, sest teadaolevalt turvas puhastab ja ravib ka mitmeid nahaprobleeme. Kuna turvas on tekkinud aastasadade vältel taimede lagunemise produktina, siis on turba koostis ka väga mitmekülgne ja rikkalik. Turvas sisaldab erinevaid mineraale, hemitselluloosi, mis on puhastava toimega, humiine, mis on aktiivne toimeaine ja mõjutab ainevahetust ning erinevaid orgaanilisi happeid.

Aesti on Eesti tootja, kes on võtnud selle väärtusliku maavara ja pannud meie tervise ja ilu heaks tööle. Aesti valikus on nii näo-, keha-, kui ka juuksehooldustooted. Testisin Aesti Juuksekasvu stimuleerivat turbašampooni, Aesti sügavpuhastavat turbašampooni argaanõliga ja Aesti  niisutavat turbapalsamit oliivõliga.

Tooted on turbale omaselt pruunikat värvi, tagasihoidliku lõhnaga. Šampoonid vahutavad väga hästi ja jätavad juuksed puhtaks ning läikivaks. Puhtuse tunne kestab vaata et kauem, kui seni kasutusel olnud salongi šampoonidega. Aesti sügavpuhastavat turbašampooni argaanõliga päris iganädalaselt ei kasutanud, pigem kord kahe nädala jooksul või siis pärast ohtrat viimistlusvahendite kasutust. Šampoon teeb oma tööd suurepäraselt ja peale kasutust on juuksed kerged ning puhtad.

Aesti  niisutav turbapalsam oliivõliga ei sarnane tavapärasele juuksepalsamile-puudub kreemjas ja tummine konsistents. Palsam on kerge koostisega, aga samas niisutab ja silub juuksed. Ja veel oluline: tooteid see tähendab nii šampoone, kui palsamit ei kulu palju, seega neid jätkub kenasti pikemaks ajaks. Iga juhul on need tooted oma hinda väärt ja rohkem ka veel!

Testis Kaidi

Tagasi üles
Sa ei leia, mida otsid?

Sisesta märksõna allolevale otsingureale

Kui sa siiski ei leia huvipakkuvat toodet, saada meile e-kiri aadressile info@mekelt.com ja anna oma soovist teada.
Jälgi ja suhtle meiega