Raba on koht, mis omab mingit sõnadega seletamatut energiat ning kust tagasi tuled alati hea emotsiooniga ning lõõgastunult. Rabast on inspiratsiooni leidnud ka kodumaine Aesti sari, mis sisaldab erinevaid tooteid nii juuste, keha kui ka näonaha hoolduseks.

Turvas on endasse talletanud seal aastasadu kasvanud taimede jõu, sisaldades erinevaid looduslikke mineraale ja inimese nahale kasulikke bioaktiivseid aineid. Rabavett on maailmas suhteliselt vähe uuritud, kuid on leitud, et see on antibakteriaalse ning põletikuvastase toimega ja toimib ka nahka niisutavalt.

Aesti rabatoonik on esimene rabaveel põhinev toode, mida proovinud olen, seega olin enne selle esmakordset kasutamist päris põnevil, mida sellest tootest arvata. Esmalt, pakendit peos hoides meeldis mulle selle toote põhjamaine tagasihoidlik välimus, mis on ühtlasi stiilne ning samas nii lihtne ja tõepoolest juba pakendit käes hoides on tunda “rabahõngu”.

Kui esimest korda sprei pudelist toonikut näole pihustasin, tundsin meeldivat värskustunnet. Sellele tootele pole lisatud lõhnaaineid, seega võiks see sobida nii meestele kui naistele ning leida kasutust ka neis peredes, kus eelistatakse võimalikult puhtaid ja lõhnavabasid tooteid. Kõigile, keda ehk hirmutab looduses rabavee tume värvus, võib julgustuseks öelda, et sellel tootel pole tunda mingit võõrast ega ebameeldivat lõhna ning tegemist on just vastupidi väga puhta tootega.

Pärast paari esimest pihustust tahtsin proovida ka selle toimet näopuhastajana. Kandsin spreid vatipadjale ning puhastasin sellega nii nägu kui kaela ja dekoltee piirkonda. Mulle meeldis, kuidas nahal oli meeldiv värskustunne ning ei mingit kleepuvat ega nahka ärritavat toimet. Seega, see toode sobib tõepoolest väga kenasti näonaha puhastamiseks suvisel ajal kui toas on soe ja nahk niigi higistab ning otsid just nimelt nahale kergemaid tooteid.

Ühel hetkel märkasin, et olin näosprei sujuvalt pannud oma käekotti, et soojade ilmadega oma näonahka ja dekolteepiirkonda värskendada. Seega, see toonik sai vaikselt minu puhul kasutust rohkem kui vaid kaks korda päevas. Samas, piisab ka tooniku kasutamisest vaid hommikul ja õhtul.

Pärast paari kuud kasutamist märkasin pooride ahenemist ning näonaha värskemaks muutumist.

Rabatooniku pakend 100 ml on väga mõistlik suuruses ning seetõttu leidis see koha ka minu reisikotis puhkusereisil käies. Sooja päikeselise ilmaga oli nii hea oma kuuma nahka jahutada ning ühtlasi oli see samal ajal ka armas emotsioon, kui miski kaugel kodust eemal olles meenutas kodust armsat loodust ja pakkus põhjamaist jahutust ja värskustunnet.

Rabaveest valmistatud tooted sobivad kõigile nahatüüpidele, eriti psoriaatilisele, aknelisele nahale ja oma nahka turgutavate omaduste poolest sobib see suurepäraselt ka esimeste vananemismärkidega nahale. Kuna see näosprei on 100% looduslikust turbaveest, siis seda võiksid kasutada kõik, kes varasemalt on olnud hädas tundliku nahaga ning pole oma näonahle sobivat toodete veel avastanud.

Testis Inge

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi üles
Sa ei leia, mida otsid?

Sisesta märksõna allolevale otsingureale

Kui sa siiski ei leia huvipakkuvat toodet, saada meile e-kiri aadressile info@mekelt.com ja anna oma soovist teada.
Jälgi ja suhtle meiega