Täna on nii apteekides kui ilupoodides saadaval väga palju erinevaid toidulisandeid ja vitamiinide-mineraalainete preparaate. Kui ravimite puhul kontrollib toimeaine vabanemist ja piltlikult öeldes sihtmärgini jõudmist Ravimiamet, toetudes rohketele eelnevatele uuringute tulemustele, siis toidulisandite puhul on olukord erinevam – laboriteste esitama ei pea ja lisandeid käsitletakse seaduse mõistes nagu toitu.  Ilmselt on üsna tavaline lugeda toidulisandi tooteinfost, et see on „väga efektiivne, toimib hästi“ ja muid sarnaseid kiitvaid väljendeid.

Millele aga tuleks tähelepanu pöörata, kui hakata valima endale mineraalainepreparaati, näiteks magneesiumit?

Meie kehal on magneesiumi vaja erinevateks toiminguteks. Umbes 70% kehas sisalduvast magneesiumist on inimesel luudes ehk peamine ülesanne on meie luustiku ülesehitamine ja tugevdamine, lisaks on magneesiumil oluline roll lihaste (sh südamelihase) töös, närviimpulsi ülekandel ja rasvade, valkude ning nukleiinhapete (RNA, DNA) sünteesis. Magneesiumi on soovitatav võtta lisandina juurde suure füüsilise koormuse, stressi ja unehäirete korral. Magneesiumi imendumist mõjutavad fosfori, kaltsiumi sisaldus veres. Magneesiumi omastamist rakkude poolt soodustavad D-vitamiin, B6- ja C-vitamiin. Magneesiumi puudus tekib liigsel alkoholi tarbimisel, kestva kõhulahtisuse ja oksendamisse puhul, aga ka kestva süsivesikute vaese dieedi korral.  

Magneesium kuulub mineraalainete hulka ja on oma keemiliselt olemuselt metall. Toidulisandites on magneesium seotud tavaliselt soolana (magneesiumkarbonaat, -tsitraat, -sulfaat jne) või oksiidina  (magneesiumoksiid). Tulenevalt magneesiumi soolavormist on aga tema omastatavus organismi poolt väga erinev. 

OlimpLabs on ettevõte,  millel on juba üle 30 aasta kogemust toidulisandite, ravimite ja vitamiinipreparaatide tootmise vallas. OlimpLabs’i teadus- ja arenduskeskus on üks uuenduslikumaid laboreid toidulisandite ja erinevate farmatseutikumide väljatöötamise osas Euroopas. Ettevõtet  iseloomustab suur tooteportfell ja innovatiivsed ravimvormid, mis on toodetud ainult kõrgeima kvaliteediga toorainest, kasutades uusimaid tehnoloogiaid. Innovatiivsed ravimvormid tagavad toodete väga kõrge biosaadavuse ja omastatavuse organismi poolt. 

OlimpLabs on oma laborites välja töötanud ja patenteerinud Albion® mineraalide kelaatvormi, mille puhul mineraalaine nt magneesium on seotud aminohapetega. Kelaatvorm tagab mageesiumile kõrge biosaadavuse ja bioefektiivsuse, mis tähendab, et keha saab kätte suurema koguse magneesiumi, kui tavapärastest soolavormidest. OlimpLabsi tehtud mõõtmised on näidanud, et Albion® kelateeritud magneesium imendub seedetraktist 2,3x paremini, kui magneesiumkarbonaat, 3,6x paremini, kui magneesium sulfaat, 8,8x paremini, kui magneesiumoksiid. Kelaatvormina on magneesium hästi talutav, ei reageeri seedetraktis toiduga ega tekita allergilisi reaktsioone, samuti ei mõjuta kelaatvormis magneesium teiste toidulisandite imendumist. Seega võib neid võtta igal ajal, olenemata toidukordadest. OlimpLabis valikus on magneesiumi sisaldavaid preparaate nii vedelal kujul ehk shotina, kui ka kapslitena. Shotid link on üheannuselised väikesed pudelikesed (25ml), mida on mugav kaasa võtta ja manustada, vedelik on kirsi maitsega. Kapslid link on 30kaupa karbis ja ei ole väga suured, seega mugav manustada ka neil, kes suuri kapsleid neelata ei jaksa.

Lai valik OlimpLabs  tooteid saadaval mekelt.com e-poes

Tagasi üles
Sa ei leia, mida otsid?

Sisesta märksõna allolevale otsingureale

Kui sa siiski ei leia huvipakkuvat toodet, saada meile e-kiri aadressile info@mekelt.com ja anna oma soovist teada.
Jälgi ja suhtle meiega