Plumme iluõli äratab kohe tähelepanu oma luksusliku ja pilkupüüdva pakendiga. Violetset värvi ja kuldse kirjaga pudelikene teeb uudishimulikuks ja lausa kutsub proovima. Lugedes, et tegemist on ploomiõliga tekkis esimene küsimus, kuidas ploomist õli saab-teadupärast pole tegemist mingi õlitaimega vaid mahlaka luuviljaga. Uurides täpsemalt valmistamismeetodit selgus, et ploomiõli saadakse ploomikivi tuumast külmpressimise teel. Õli sisaldab rikkalikult antioksüdante ja E-vitamiini, mis on vananemisvastase toimega, lisaks vähendab ka vistrikke ning pärsib komedoonide teket. 

Minnes täpsemaks, siis vitamiin E on rasvlahustuv vitamiin, millel on oluline roll organismi rasvade ja valkude ainevahetuses ning südame-veresoonkonna ja närvisüsteemi talitluses. Looduslikul E-vitamiinil on mitmeid vorme, millest levinumad on tokoferoolid ja tokotrienoolid. Inimorganismis on neist olulisim antioksüdant α-tokoferool, mis pärsib lipiidide peroksüdatsiooni ning kaitseb rakumembraane ja kudesid oksüdatiivse stressi ehk kahjustuse eest. 

Plumme iluõli katsetama hakates lähenesin sellele teatud skepsisega. Ma ei ole kunagi näoõlidest just vaimustuses olnud, kuna puudub hea kogemus. Seni katsetatud näoõlid on olnud kas liiga õlised, jättes nahale ebameeldiva kihi, või siis tekitanud tunde, et õli ei imendu justkui naha alumistesse kihtidesse- jättes need „janusse“ ja minu iluarsenalist on sellele laadsed tooted tavaliselt kiiresti exit’i saanud.

Plumme iluõli pudelikese avamisel tekitab esimese üllatuse juba toote lõhn- see on midagi nii aromaatset ja teistsugust, et tuleb võtta kohe aega selle nautimiseks. Lõhnade suhtes tundlikul inimesel võib siinkohal lüüa esimene häirekell, aga kinnitan, et lõhn hajub nahale kandes täielikult ja ei jää häirima.

Pudeli korgi küljes on klaaspipett, mis teeb õli kättesaamise ja nahale kandmise väga mugavaks. Õli võib segada nii oma näokreemi hulka kui kasutada ka iseseisvalt see tähendab kanda otse nahale. Valisin viimase variandi ning olen õli kasutanud nii hommikul kui õhtul ja peab ütlema, et see, mida lubatakse, seda ploomi iluõli ka teeb – nahk on hästi niisutatud, särav, poorid on ahenenud, nägu ei läigi rasvaselt vaid näeb terve ja puhas välja. Pole vaja ka karta, et ploomiõli hakkab meigi pealekandmist kuidagi segama, kindlasti mitte. Soovitus on õlil lasta paar minutit imenduda, enne kui oma tavapärase meigi rutiiniga edasi minna. 

Lisaks, ploomi iluõli sobib ka juustel kasutamiseks. Ainuke soovitus on seda hajutatult kanda pärast pesu niisketele juustele. 

Kokkuvõtteks: hea meel on nentida, et tegemist on Eestimaise kvaliteet tootega, mis tõesti täidab kõik antud lubadused. Kuna õli sobib nii näole, kui juustele, siis kindlasti leiab see oma koha minu reisikotis – mitmeotstarbeline ja väärt toode, mis võtab kotis vähe ruumi.

Testis: Kaidi

Tagasi üles
Sa ei leia, mida otsid?

Sisesta märksõna allolevale otsingureale

Kui sa siiski ei leia huvipakkuvat toodet, saada meile e-kiri aadressile info@mekelt.com ja anna oma soovist teada.
Jälgi ja suhtle meiega