Kokos (Kodukosmeetika OÜ) on Eesti kosmeetikatootja, kelle visiooniks on ökoloogiliselt väikese jalajälje jätmine – kasutatakse keskkonnasõbralikke pakendeid (pappümbrised ja korduvkasutatav metallpakend), tooted valmivad käsitööna ja kasutatakse mahetootmise teel saadud tooraineid. Sealjuures on väga tervitatav, et eelistatakse oma, eestimaiseid tootjaid ning hetkel on Kokose toodetes kasutust leidnud lausa 18 mahedat eesti päritolu koostisosa. Koostööpartneritele on uks avatud ja loodetavasti nende ring peagi ka laieneb.

Aga toodetest. Testimisele läks KOKOS sarjast esimesena laimi-lavendli deodorant.

Kokose deodorantide valik on päris suur, kokku on 14 erinevat toodet. Kõik deodorandid on maheda ja naturaalse koostisega, eraldi on valikus vegan deodorandid, milles mesilasvaha asemel on kasutatud kandelillavaha. Deodorandid on pakendatud keskkonnasõbralikku papist ümbrisesse.

Tavapärane deodorantide oodatav toime on higistamise vähendamine ja higilõhna tekke vältimine. Valdav osa laiatarbekosmeetika deodorantidest sisaldab erinevaid alumiiniumsooli, mis on levinuim vahend lihtsalt öeldes higinäärmete blokeerimiseks või ahendamiseks ehk teisisõnu nii pärsitakse liigset higistamist. Samas on aga alumiinium element, mille soolasid ei kasuta oma eksistentsiks ükski elusorganism ja alumiiniumühendite bioloogiline kasulikkus on siiani teadlaste huviorbiidis.

Kokose lavendel-laim deodorant on tagasihoidliku lõhnaga, pealekandmisel on soovitus hoida deodorandipulka paar sekundit vastu nahka, et pealekandmine oleks lihtsam. Kokose deodorant ei blokeeri higinäärmete tööd, kuna ei sisalda vastavaid keemilisi ühendeid (alumiiniumsoolad). Koostises olevad kartulitärklis ja söögisooda on need, mis imavad liigset higi ja samas neutraliseerivad ka higilõhna. 

Olen seni kasutanud ikka tõhusama toimega deodorante, mis pärinevad apteegi kosmeetikariiulilt. Seega, ootused testitud tootele olid kõrgel. Testimine ei toimunud südasuvel ja +30 kraadises soojuses vaid sügiseses heitlikus ilmastikus (hommikul +5, päeval +15 kraadi), seega vahelduvat kliimat testimiseks oli piisavalt. Kokkuvõtvalt on toote testimine positiivne üllatus ning deodorant täidab 100% oma rolli. Tõsi, kuna higistamist ei pärsi, siis temperatuuri tõusuga on teatud higi eritumine tajutava, aga niipea, kui koostisained on oma töö teinud, ei ole see probleem. Lõhna neutraliseerimine toimub märkamatult. Soovitan kindlasti seda deodorant neile, kes hindavad looduslikku ja puhast toodet, samuti rinnavähki põdenud naistele- nii neile, kel kaenlaaluse lümfisõlmed on eemaldatud kui ka neile, kel alles.

Testis: Kaidi

Tagasi üles
Sa ei leia, mida otsid?

Sisesta märksõna allolevale otsingureale

Kui sa siiski ei leia huvipakkuvat toodet, saada meile e-kiri aadressile info@mekelt.com ja anna oma soovist teada.
Jälgi ja suhtle meiega